DeDe_electric_group_detailsDefine

سیم چین/سیم لخت کن تلفیقی و انواع قیچی ها

جهت برش و لخت کردن سیم های تا سطح مقطع ۶ میلیمتر مربع از سیم چین/سیم لخت کن تلفیقی، و از انواع قیچی ها جهت برش انواع سیم و کابل بسته به سایز آنها استفاده می گردد.
قیچی ها در دو نوع قیچی های مکانیکی ساده و قیچی های مکانیکی با مکانیزم چرخ دنده ای (جغجغه ای) عرضه می گردند.

انواع سیم چین/سیم لخت کن تلفیقی و انواع قیچی های DeDe Electric Group ذیلاً معرفی می گردد:

جدول انواع قیچی سیم و کابل و سیم چین
بسته بندی قیچی سیم و کابل

1. سیم چین/سیم لخت کن تلفیقی (WST)

الف) توضیحات:

این ابزار مکانیکی، تلفیقی از یک سیم چین (برش دهنده سیم) و سیم لخت کن (جداساز عایق سیم از هادی آن) می باشد. بدنه سیم چین/سیم لخت کن تلفیقی، از دو قسمت فلزی و پلاستیکی تهیه شده است. قسمتی که با سیم در تماس است، پلاستیکی و عایق کامل برق می باشد. قسمت دیگر که محافظ قسمت پلاستیکی و محل اعمال نیروی دست می باشد، فلزی است. در قسمت میانی این ابزار، تیغه ای جهت برش سیم تعبیه شده است. استفاده از فولاد سخت کاری شده در ساخت این تیغه، طول عمر و تیزی ممتد این تیغه را تضمین می نماید. با استفاده از این تیغه، برش سیم تا سطح مقطع ۶ میلیمتر مربع به سادگی میسر است. در قسمت بالای ابزار، سیم لخت کنی جهت جداسازی عایق سیم از هادی آن، جهت پوشش دهی سطح مقطع ۸۰٫۰ تا ۶ میلیمتر مربع تعبیه شده است. امکان تنظیم طول روکش قابل جداسازی از سیم، به وسیله متوقف کننده (stopper) مورد حرکت بر روی ریلی دندانه دار میسر است. دو طرف متوقف کننده بر حسب واحد های میلیمتر و اینچ مدرج گردیده است. درجه تنظیمی در قسمت فوقانی ابزار جهت تنظیم ضخامت برش وارده بر روی عایق سیم، مورد تنظیم بسته به سایز سطح مقطع سیم قرار گرفته است.

الف) مشخصات:

• طول: ۱۷۰ میلیمتر
• وزن: ۲۲۰ گرم
• بسته بندی: جعبه دو تکه مقوایی/پلاستیکی (بلیستر)

سیم چین سیم لخت کن تلفیقی 8418

2. قیچی مکانیکی ساده (MUT)

الف) توضیحات:

این مدل قیچی ها، جهت برش سیم و کابل مسی/آلومینیومی با استفاده از نیروی مکانیکی دست استفاده می شود.
با توجه به طراحی یکپارچه دسته و تیغه قیچی های MUT022، MUT038 و MUT060، دسته این سه سایز قیچی ها همجنس تیغه و از فولاد گرید ۶۵ A572 (استاندارد ASTM) آبکاری و سخت کاری شده می باشد. روکش ویسکوپلاستیکی دسته را جهت زیبایی، عدم تعریق و خوش تماسی با دست استفاده کننده فرا گرفته است. در قیچی های MUT125، MUT250 و MUT500 جهت کاهش وزن قیچی ها، جنس دسته از لوله چدنی می باشد و هر تیغه از طریق دو عدد پیچ آلن به دسته ها متصل شده است. در انتهای دسته این سه سایز قیچی، روکش پلاستیکی (از جنس پلی اتیلن) خوش تماسی جهت به دست گیری ابزار قرار گرفته است. جنس تیغه این سه سایز قیچی فولاد گرید ۶۵ A572 (استاندارد ASTM) آبکاری و سخت کاری شده می باشد.
این قیچی های در ۶ سایز گوناگون، هر یک جهت برش سیم و کابل تا حداکثر سطح مقطع سیم و کابل مسی/آلومینیومی مشروح در جدول ذیل عرضه می گردند. لازم به ذکر است که این قیچی ها صرفا جهت برش سیم و کابل مسی و آلومینیومی بوده و استفاده از آنها جهت برش فولاد و … باعث صدمه تیغه قیچی ها می گردد.

جدول انواع قیچی سیم و کابل
کاربرد قیچی سیم و کابل

3. قیچی نیمه اتوماتیک با علمکرد چرخ دنده ای (جغجغه ای) (RUT250)

الف) توضیحات:

ابزار پرس مکانیکی با کد MCT050 جهت نصب اتصالات کابلشو/رابط مسی از سایز (سطح مقطع) ۶ الی ۵۰ میلیمتر مربع و کابلشو/رابط آلومینیومی از سایز ۱۶ الی ۳۵ میلیمتر مربع به کابل مورد استفاده قرار می گیرد. نیروی پرس در این ابزار از طریق نیروی دست اپراتور تأمین می گردد. این ابزار حاوی ۶ جفت قالب می باشد که همگی در قسمت سر ابزار، و به صورت یک تکه از جنس فولاد که حول محوری می چرخد تعبیه شد است. جهت استفاده از قالب با سایز مناسب، با فشار بر روی فنری که بر روی سر ابزار تعیبه شده قالب ها آزاد شده، سپس با چرخاندن محور قالب ها، قالب با سایز مناسب انتخاب می گردد. ضروری است هنگام پرس، دو سایز قالب انتخاب شده در هر دو قسمت ابزار یکی باشد، لذا انتخاب قالب با سایز مناسب باید به صورت مجزا جهت هر طرف صورت گیرد.

الف) مشخصات:

• حداکثر سطح مقطع مورد برش سیم و کابل مسی/آلومینیومی: ۲۵۰ میلیمتر مربع
• طول: ۲۵۰ میلیمتر
• وزن: ۶۵۰ گرم
• بسته بندی: جعبه دو تکه مقوایی/پلاستیکی (بلیستر)

قیچی نیمه اتوماتیک با علمکرد چرخ دنده ای جغجغه ای

دانلود کاتالوگ سیم چین/سیم لخت کن تلفیقی و انواع قیچی ها